Meetea
Puer do dna
2018

Víkendový čajový kurz, který vás provede světem nejstaršího čaje v pohodlí jižních Čech
aneb co se nevešlo do Letní čajové školy

Program

Jak to bude probíhat

Zrající čaje ze starých čajových stromů v hlubokých horách, naše největší srdcovka, za kterou se každý rok vydávám do Yunnanu, si zaslouží dost času, a tak jim věnujeme celý prodloužený víkend.

Kurz bude probíhat podobně jako Letní čajová škola. Sejdeme se už ve čtvrtek a užijeme si společně letní večer u čaje nebo u ohně. Další dny budou rozděleny do dvou tříhodinových workshopů - na dopolední se rozdělíme do dvou skupin podle vašich zkušeností a odpoledne budeme ochutnávat společně.

Kurz je vhodný pro každého. Pro začátečkníky projdeme historii, zpracování, druhy Pueru a přípravu pěkně od začátku. Pro pokročilé máme připravené poklady z našeho archivu, např. starostromové čaje z 5 slavných hor a další pecky.

Třešničkou na dortu bude lisování čajových koláčů, které si každý vyzkoušíte a svůj kousek z letošních lístků si odvezete.

Během celého kurzu bude k dispozici naše čajová kuchyně plná různého čajového náčiní včetně ohnišť na dřevěné uhlí a hlavně čajotéka s archivními Puery. A k tomu krásná zahrada, koupání, oheň a procházky malebnou krajinou.

Čajování na zahradě foto

Kdy, kde a za kolik

Kdy

Víkend 31.8. - 2.9.2018, příjezd už ve čtvrtek 30.8. odpoledne nebo večer

Kde

Střížovice u Jindřichova Hradce (mapa) na chalupě s krásnou zahradou a okolím.
Spojení busem, vlakem, autem, pěšky, na kole i na koni.

Cena

3000,- Kč
zahrnuje celý program, čaje na volné ochutnávání mimo program, vlastnoručně vylisovaný čajový koláč, ubytování ve společných prostorech

Ubytování

Ve společné místnosti na půdě, povlečené postýlky jako od maminky.
Pro milovníky letní romantiky a soukromí stan na zahradě (taktéž plně ložně vybaven). Případně doporučíme penzion v okolí, ten už ovšem v ceně není.

Jídlo

Nabizíme možnost objednání obědů a dezertů od místních kuchařek a kuchařů.
A to ostatní bude na vás - k dispozici je plně vybavená kuchyně, kde si můžete uvařit.

Čajový archiv

Lektoři

Tomáš Rajnoch foto

Tomáš Rajnoch

Na kurzu vás budu provázet světem čaje a sdílet s vámi zážitky a zkušenosti z každoročních cest za čajem do Číny.

Baví mě setkávání u šálku čaje a všechno kolem - keramika, květiny, kaligrafie.Užívám si hory, cestování a pohled na naši vlastní kulturu z druhého konce světa.

facebook

Radek Raška foto

Radek Raška

Radek na naše workshopy a degustace vždy přinese tolik inspirace, znalostí, zajímavých čajů a humoru, že se zdráháme od něj vybírat vstupné. Konečně je tedy na svém místě!

"Na čaji mě baví nejvíce jak je prost všech pravidel. Tu tradiční, tu punk. Je odrazem nás. Nejraději mám čajové setkávání v přírodě a nekončící objevování. Jsem čajový nadšenec a obdivovatel čajové estetiky, archivních čajů (Shengpuer, Liubao, Heicha) a japonského čajového náčiní. Užívám si výlety po Krušných horách a ambientní hudbu, o kterou se s vámi podělím u večerního čaje."

Marie Rešlová foto

Marie Rajnochová

Jsem koordinátorkou kurzu, jinak pracuji jako chůva, takže se o vás budu s láskou starat.

Čaj mě obohatil o spoustu krásných chvil a poznala jsem díky němu plno bezvadných lidí. Naučila jsem se tvořit Kusamono, které mě nadchlo. Ráda tančím, baví mě tvoření a vaření, slunce, mám ráda bylinky a alternativní medicínu.

Foto z Letní čajové školy

Foto: Káťa Zemanová, Té Mandle

Přihlášení

Abychom se vám mohli důkladně věnovat, kurz má kapacitu 12 účastníků, takže doporučujeme neváhat dlouho.


Platba a storno

  • Do týdne od přihlášení očekáváme platbu celé ceny.
  • Pokud se přihlásíte a z jakýchkoli důvodů se nebudete moci zúčastnit, dejte nám prosím vědět do 20.8.2017. Jen tak vám budeme moci vrátit plnou cenu kurzu.
  • Pokud se odhlásíte po 20.8.2017 a nenajdete za sebe náhradníka, cenu kurzu vám už nemůžeme vrátit.

Kontakt

Maruška Rešlová

Pokud máte jakékoli dotazy, napište Marušce na maruska@meetea.cz.


Těšíme se na setkání!
Tomáš, Jakub a Maruška


PS: Sdílejte a posílejte do světa